Tack Catharina! ❤️

Vår fantastiska rektor Catharina ska sluta jobba hos oss på Stocksätterskolan. Därför har vi i elevrådet intervjuat henne och vi gör nu ett avslutande inlägg med henne här på vår blogg. Vi vill skicka med vårt allra varmaste tack till Catharina för de här åren! 💐😍❤️🎉

Faktaruta

Namn: Catharina Lindvall-Scharmer

Ålder: 54 år

Bor: Åbytorp, en liten by utanför Kumla.

Familj: Man och tre barn som är 27, 24 och 12 år.

Husdjur: Nej, mannen är allergisk. Skulle jättegärna ha en hund.

Favoritbok: Ingen speciell men gillar deckare.

Favoritfilm: Svårt! Går gärna på bio. Gillar både komedier, kriminalfilmer och gärna lite romantik.

 

2 tankar på “Tack Catharina! ❤️”

 1. Hej! Vilken inspirerande hemsida och vilken glädje ni sprider här! Jag arbetar på Vartoftaskolan, en F-9 skola, där vi vill bli bättre på att lyssna till våra elever och att öka elevernas medbestämmande på vår skola. Vi kommer att ha stor hjälp av ert fina arbete, som ni delar här. Varmt Tack!
  Med vänlig hälsning Susanne Johansson, projektledare Vartoftaskolans värdegrundsprojekt

  Svara
  • Hej Susanne!
   Så roligt att du har hittat till vår blogg! Elevrådets arbete har genom denna blogg blivit synligt för alla på vår skola och det har ökat elevernas engagemang på ett mycket positivt sätt. Från att vi delade ut ett protokoll i månaden, som inte alla läste, hänger alla elever med nu på vad som händer på skolan. Oavsett om de kan läsa eller ej kan de ta del av informationen eftersom vi så gott som alltid gör en film till våra inlägg.
   Lycka till med ert arbete! ❤️

   Må väl!
   Gunilla Gerdvall, elevråds- och bloggansvarig på Stocksätterskolan

   Svara

Lämna en kommentar